MUZIKINĖ MALDA

Jau penkta vasara, kai Margininkų bažnyčioje vyksta Pažaislio muzikos festivalio koncertai.

Pažaislio muzikos festivalis yra vienas iškiliausiu Lietuvos kultūros projektų , kuris lyginamas su geriausiais Europos festivaliais ir yra gerai žinomas Europoje.

Šiais metais rugpjūčio 7 dieną klasikinės muzikos gerbėjai klausėsi Ritos Novikaitės aksominio mecosoprano balso, pritariant gitaristui Sergėj Krinicin.

Solistė Rita Novikaitė ne tik koncertuoja, bet kuria vaidmenis Austrijos, Italijos, Anglijos teatruose, dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose. Be to, Rita Novikaitė dėsto Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje bei Vienos muzikos ir taikomųjų menų konservatorijoje. Dainininkės repertuare – „Lied“ žanro dainos, kamerinė muzika, oratorijų partijos bei mišių giesmės. Solistė yra išleidusi keletą kompaktinių kamerinės ir vokalinės muzikos plokštelių.

Gitaristas Sergėj Krinicin yra klasikinės gitaros festivalių ir konkursų laureatas, „Baltijos gitarų kvarteto“ solistas nuo pat kolektyvo įkūrimo. Sergėjus taip pat dėsto Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje.

Koncerto „ Septynios muzikinės pastelės“ metu skambėjo V. Bartulio, A. Raudonikio, I. Albeniz, E. Lecuona, M. M. Ponce ir kitų kompozitorių kūriniai.

„Sakoma, kad dainuoti, tai reiškia gyventi, o klausyti muzikos, tai augti siela, tai tarsi muzikinė malda, kuri mus pakelia link Aukščiausio!“ – sakė Margininkų bendruomenės pirmininkas Justinas Rimas, sveikindamas susirinkusius koncerto dalyvius.

Gausus klausytojų būrys karštais aplodismentais dėkojo atlikėjams už jų profesionaliai atliktus muzikinius kūrinius.

Koncerto metu oras buvo apniūkęs, lijo, tačiau muzika sušildė žmonių sielas, išlaisvino gerumą, kuris taip reikalingas bendražmogiškiems santykiams.