Dovana Margininkų miesteliui – kryžius ir krepšinio aikštelė

Lietuvos krepšinio 90-metį mininti šalies krepšinio federacija su Kauno rajono savivaldybe Margininkų miestelio gyventojams surengė šventę. Buvo atidengtas atnaujintas Margininkų kapinaitėse stovintis kryžius, o jaunimas išbandė naują krepšinio aikštelę.

Margininkų miestelis tapo pirmasis, kuriame Lietuvos krepšinio federacija (LKF) su Kauno rajono savivaldybe atnaujino kitados partizanams žmonių pastatytą kryžių ir įrengė modernų krepšinio stovą. Juokaujama, kad šiuo projektu siekiama sujungti dvi šalies religijas – tradicinę katalikų ir krepšinį.

Margininkų kapinaitėse esantis kryžius buvo pastatytas nelegaliai palaidotiems partizanams atminti. Per daugelį metų jis sutrešo, o jo skersinis nulūžo. Itin prastos būklės kryžius buvo išvežtas į tautodailininko Lino Saladžiaus dirbtuves rekonstruoti.

Margininkų kryžiaus atstatymą ir krepšinio stovo įrengimą parėmė bendrovė „Kautra“. Vienu iš projekto rėmėjų tapo Kauno savivaldybės administracijos direktorius, Piliuonos miestelio seniūnaičio pareigas einantis Antanas Nesteckis. Atstatant kryžių aktyviai dalyvavo Margininkų miestelio bendruomenė.

Klebonui pašventinus atnaujintą kryžių, šventės dalyviai išbandė naujo krepšinio lanko stiprumą. Su miestelio vaikais rankos taiklumą išmėgino ir LKF vadovai.

LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas padėkojo visiems, kurie prisidėjo įgyvendinant projektą. Jis patikino, kad naujų krepšinio aikštelių ir kryžių bei paminklų atnaujinimo sulauks ir kiti Lietuvos miesteliai.

KaunoDiena.lt

kase2012_06 kase2012_07 kase2012_10 kase2012_11