‘Koncertas „Baltas paukštis“ V.Kernagį prisimenant

Margininkų bendruomenė rugsėjo 16d. sukvietė visus V.Kernagio kūrybos gerbėjus į Margininkų bažnyčią paklausyti dalininko Liudo Mikalausko ir styginio kvarteto „Bass Arco“ atliekamo koncerto „Baltas Paukštis“, Vytautą Kernagi prisimenant… Tai buvo labdaringas bendruomenės projektas, skirtas onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams paremti. Labdaros koncerto dalyviams apie pagalbą vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis, papasakojo draugijos „Paguoda“ pirmininkės pavaduotoja Daiva Žaromskienė.

„Spręsdami bendruomenės problemas negalime pamiršti didelių darbų, kurie visada prasideda nuo mažų žingsnių. Rūpinamės ne tik mūsų bendruomenės poreikiais, bet ir onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais.“ – teigia jau antro labdaros koncerto organizatorius Margininkų bendruomenės pirmininkas dr.Justinas Rimas. Todėl simboliška, kad labdaros projekte Liudas Mikalauskas, pritariant violončelių ir kontraboso kvartetui „Bass Arco“ , atliko nuo onkologinės ligos mirusio Vytauto Kernagio dainas. Koncerte skambėjo maestro dainos „Baltas paukštis“, „Mūsų dienos kaip šventė“, „Giedu giesmelę“, „Vasara“, „Išeinu“ ir daugelis kitų.

„Norėjome parengti ką nors išskirtinio, skatinančio išgirsti muziką savyje ir dalintis ja su kitais. Violončelė nuo seno siejama su žmogaus balsu, tad nėra įtikinamesnių instrumentų, derančių su vokalu bei gebančių taip virpinti sielos stygas, kaip mūsų pasirinktieji“, – teigė tarptautinių konkursų laureatas, operos solistas L.Mikalauskas.

„Matydami kitų skausmą ir nenumaldomą troškimą pasveikti , suprantame, kad nelaimės ištiktajam svarbi net mažiausia pagalba“ ,- „Bass Arco“ vadovas Giedrius Daunoravičius su kolegomis nedvejodami sutiko dalyvauti šiame labdaros projekte.

Koncerto metu klausytojų paaukotos lėšos, viso 2000 litų, skirti draugijai „Paguoda“ , besirūpinančiai onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais.

F.Bortkevičienės kalbos premijos laureatė, Violeta Bakutienė padėkojo koncerto atlikėjams ir visiems palinkėjo „veiksmų ir minčių šviesos šiandien ir visados, bet juk pati svarbiausia šviesa yra kiekvieno mūsų viduje“…

Bendruomenės atstovė spaudai Daiva Bagdžienė