Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: frakcija prašo Generalinės prokuratūros ištirti ministro Kęstučio Navicko veiksmus dėl viename ūkyje sustabdytų patikrinimų ir jų rezultatų

Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kurios prašo nustatyti, ar žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, taip pat aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir tuometinis Aplinkos apsaugos departamento direktorius Raimondas Sakalauskas nepiktnaudžiavo valstybės tarnyba, nesikišo į valstybės tarnautojų veiklą, galimai duodami nurodymus ar kitaip darydami poveikį dėl Kauno rajone veikiančio ūkininko Audriaus Banionio ūkio veiklos tikrinimo eigos ir rezultatų.

Pasak Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovo Kęstučio Mažeikos, šiame ūkyje, kaip ir skelbiama LRT publikacijoje, ne kartą buvo nustatyti įvairūs aplinkosaugos pažeidimai, o 2021 m. spalį aplinkosaugininkai konstatavo, kad dar 2016–2017 m. pagal parengtą mišrių gyvulių ir naminių paukščių auginimo veiklos poveikio aplinkai vertinimo (PAV) programą iki dabar daugelis poveikį aplinkai mažinančių priemonių nebuvo įgyvendinta.

„Atsižvelgdami į viešai pasirodžiusią informaciją, manome, kad Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos pareigūnų atliktų patikrinimų rezultatams ir ūkio subjekto patikrinimus atlikusiems šio departamento pareigūnams galimai galėjo būti daromas neteisėtas poveikis iš žemės ūkio ministro ir tuometinio Aplinkos apsaugos departamento direktoriaus, galimai siekiant naudos ūkio subjektui. Jei tai tiesa, ji turi būti atskleista, žinoma visuomenei, o atsakingi asmenys privalo sulaukti atitinkamos atsakomybės“, – pažymi parlamentaras K. Mažeika.

Seimo nario teigimu, frakcijai taip pat kyla klausimų ir dėl aplinkos ministro S. Gentvilo, kuriam tiesiogiai pavaldus yra šio departamento vadovas, galimos įtakos ir veiksmų.

Primenama, kad kovo 17 dieną LRT Tyrimų skyrius paskelbė publikaciją, kurioje nurodoma, kad praėjusių metų pabaigoje ministras K. Navickas apsilankė A. Banionio ūkyje, sulaukusiame aplinkosaugininkų dėmesio, šis vizitas nebuvo viešai deklaruotas. Publikacijoje teigiama, kad kartu su ministru vyko tuometinis laikinasis Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos vadovas Raimondas Sakalauskas. LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, apsilankymui tarpininkavo įtakingos interesų grupės, o ūkyje vykę patikrinimai netrukus po vizito sustojo.

„Vardan Lietuvos“ atstovai tikisi, kad Generalinė prokuratūra įvertins viešai paskelbtą informaciją ir pradės ikiteisminį tyrimą dėl galimai padarytų politikų ir valstybės tarnautojo nusikalstamų valstybės tarnybai veikų ir galimo viešojo intereso pažeidimo, galbūt siekiant turtinės ar kitokios naudos ūkio subjektui.

MB info