Talka

talka2012-01Margininkų bendruomenės nariai ir gyventojai , atsiliepdami į bendruomenės pirmininko Justino Rimo iniciatyvą, 2012m. balandžio 21d. susirinko į organizuotą talką ir pasodino medžius bažnyčios ir buvusios klebonijos teritorijose.

2010metais praūžusi audra išvertė daug medžių tiek bažnyčios , tiek klebonijos sklypuose. Nukentėjo ir beržų alėja, kuri jungia Bažnyčios gatvę su kapinėmis. Po audros bažnyčios teritorija buvo skubiai sutvarkyta, išskyrus tai, kad liko neatsodinti medžiai. Kadangi klebonijos pastatas yra avarinės būklės ir nenaudojamas, tai teritorija buvo labai apleista. Todėl bendruomenė 2011metais , pasitelkusi į pagalbą gyventojus, išrovė kelmus, išpjovė menkaverčius medžius ir krūmus, išvalė teritoriją, atvežė žemių, įrengė vejas, paklojo takus ir aptvėrė visą teritorija tvora.

2011metais Taurakiemio seniūnijos dėka buvo atsodinta beržų alėja, o bendruomenės pastangomis šiais metais pasodinti nauji medžiai bažnyčios ir buvusios klebonijos teritorijose.

Bendruomenė dėkoja VĮ Dubravos eksperimentinei – mokomajai miškų urėdijai už paramą skiriant medelius ir tikisi tolimesnio gražaus bendradarbiavimo.

Talkos metu susirinkę žmonės diskutavo dėl galimybių, sekančiais metais žaliuoju rūbu papuošti pagrindines kaimo gatves, šalikėlėse pasodinant medžius. Tai suteiktų kaimui patrauklumo ir išskirtinumo, o pasodinti medžiai švarintų kaimo orą ir mažintų aplinkos taršą.

Bendruomenės atstovė spaudai D.Bagdžienė