GYVENIMO KOKYBĖ PRIKLAUSO NUO ŠVARAUS ORO

image1Šių metų lapkričio mėnesį Kauno regiono aplinkos apsaugos departamente   buvo svarstomas klausimas dėl oro taršos ir nemalonių kvapų mažinimo fermų komplekse, kuris yra Margininkų kaime.

Pasitarimo metu buvo pažymėta, kad per pastaruosius tris metus, išskyrus 2015 metus, fermose naudojant probiotines kompozicijas, sumažėjo nemalonūs kvapai ir musių gausa, nuo kurių įkyrumo kentėjo vietos gyventojai.

Pagal pasirašytą partnerystės sutartį, fermų savininkas Audrius Banionis yra įsipareigojąs kiekvienais metais atlikti tam tikrus darbus, kad būtų ženkliai sumažinta oro tarša ir nemalonūs kvapai, kurie vargina vietos gyventojus. Vertinant 2015 metų rezultatus buvo pažymėta, kad A. Banionis pilnai neįgyvendino prisiimtų įsipareigojimų, todėl 2015m. padidėjo gyventojų nusiskundimų dėl nemalonių kvapų gausos, o ypač vakaro metu. Esant intensyviam amoniako kvapui, sklindančiam iš fermų, gyventojai negali atsidaryti langų ir jaučia didelį diskomfortą.

Įvertinus esančią situaciją pasitarimo dalyviai kartu su fermų savininku A. Banioniu priėmė sprendimą iki 2016m. sausio 20d. atlikti fermų taršos auditą, nustatyti taršos šaltinius bei priemones jų likvidavimui.

Apie šio susitarimo eigą gyventojus pastoviai informuosime bendruomenės tinklapyje.

 

Margininkų bendruomenė