Margininkai

Margininkų kaimas yra Kauno rajone: 16 kilometrų į pietryčius nuo Kauno, 6 kilometrai į šiaurę nuo Pakuonio ir priklauso Taurakiemio seniūnijai (T.Masiulio g. 6, Piliuona, LT-53185, Kauno r.). Kaimas iš šiaurės rytų yra supamas gražaus Dubravos miško, o važiuojant į pietryčių pusę už 5 kilometrų atsiveria Nemuno kraštovaizdis su įspūdingais krantais. 2012 metų gyventojų surašymo duomenimis kaime gyveno 217 žmonių. Gyvenvietė turi keturias gatves: Centrinę, Bažnyčios, Paliepių ir Rimų.

Margininkuose yra uniklali XVIIa. medinės architektūros Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia su varpine, kuri buvo pastatyta XXa. pirmoje pusėje. 1923 metais Margininkuose buvo įkurta parapija ir sena medinė koplyčia, kuri rašytiniuose šaltiniuose paminėta jau 1872 metais, tapo bažnyčia. Tais pačiais metais pradėta laidoti šalia bažnyčios esančiose ir iki šiol funkcionuojančiose kapinėse.

1945-1948 metais Margininkų apylinkėse veikė stiprus Lietuvių partizanų dalinys, vadovaujamas Viesulo.

1959 metais Margininkai buvo rajono apylinkės centras, ir jam priklausė Balsėnų, Dvylikių, Margininkų, Skabeikių, Vainatrakio, Vyčiaus ir Žuvintos kaimai.

Centrinės ir Bažnyčios gatvių sankryžoje pastatyta medinė Lietuvių kunigaikščio Margirio skulptūra. Istorija byloja, kad Margiris 1336 metais, negalėdamas apsiginti kryžiuočių apsuptuose Pilėnuose, drauge su visa įgula ryžosi nusižudyti vietoje pasidavimo priešams.

DSCI0389

Susisiekimas

Į Margininkus galima atvykti keliais būdais. Kodėl? Todėl, kad į Margininkus keliai veda iš visų pasaulio krypčių.

Pirmas būdas:

Į Margininkus galima atvykti viešuoju transportu iš Kauno autobusų stoties. 172-asis maršrutas „Kauno AS – Piliuona“, važiuoja per Margininkus.

Antras būdas:

Jei keliausite savo automobiliu ar su dviračiu, o gal tiesiog mėgstate keliauti pėsčiomis, Margininkus pasiekti galite įvairiais keliais:

Pirmas kelias.

Iš Kauno vykstantys, nuo Panemunės ar pervažiavę Kauno HE, važiuokite Vaišvydavos kryptimi. Kai pervažiuosite Vaišvydavą, niekur nesukite, o visą laiką važiuokite tiesiai, kol pasieksite Piliuoną. Įvažiavę į Piliuoną, už kelių šimtų metrų, yra ženklas „Margininkai 4km →“, pasukę dešinėn jau po kelių minučių pasieksite kelionės tikslą.

pirmas-kelias

Antras kelias.

Pervažiavę Kauno HE, važiuokite iki Rokelių sankryžos, bus ženklas „← Pakuonis“, o taip pat abiejose kelio pusėse degalinės, jei vykstate iš Garliavos, ši sankryža bus netrukus pravažiavus Rokų viaduką. Važiuokite Pakuonio kryptimi, ties Patamušėliu prasidės žvyruota kelio danga, o po kelių kilometrų pamatysite ženklą „← Margininkai 4km“, pasukate kairėn, ir po kelių kelio vingių jūs jau Margininkuose.

antras-kelias

Trečias kelias.

Jei važiuosite pro Prienus(ar iš jų) Kauno link, privažiavę ženklą „Pakuonis →“ pasukite dešinėn, o Pakuonyje jums teks pasirinkti, bus du ženklai „Kaunas ←“ ir „Kaunas ↑“, pirmuoju keliu bus arčiau, bet visą laika žvyrkelis, o antruoju toliau, bet didesnė dalis asfalto.

ketvirtas-kelias tercias-kelias

Pasižvalgyti žemėlapyje ir susidaryti maršrutą, jums padės žemaiu esantis google žemėlapis:

 

Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

This article has 2 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.